• Seyrantepe Mahallesi Çalışkan Sokak No:11/B KAĞITHANE/İSTANBUL
  • 0 (212) 283-1561
  • info@brandart.com.tr

Branda Baskı Nedir?

Branda Baskı Nedir?

Branda Baskı Nedir?

09 Ağustos 2019, 23:171351

Branda baskı birçok alanda kullanılmaktadır. Cephe kaplama, seçim afişleri, özel günlerde pankartlar vb. durumlarda kullanılan brandalar, reklamcılığın bir parçası haline gelmiştir. Dijital baskı makineleri ile branda üzerine yapılan baskılara branda baskı adı verilmektedir.

Branda baskılar kullanımları açısından oldukça fazla tercih edilmektedir. Çünkü yapıları esnek ve sağlamdır. Yağmur, kar, güneş, rüzgâr kısacası hava koşullarından etkilenmemesi amacıyla üretilen malzemelerdir. Aynı zamanda görselliği ve fiyatları bakımından oldukça uygundur. Bu nedenle açık hava reklamcılığında oldukça popüler bir üründür.

Branda baskı hizmetimizde ister tasarımları siz getirebilirsiniz, isterseniz de profesyonel ekibimiz tarafından grafik çalışmalarınızı biz tasarlayabiliriz. Kaliteli baskı sağlayan dijital baskı makinelerimiz ile tasarımlarınızın baskı kalitesi oldukça başarılıdır. Hem kalitesi hem de ekonomik oluşu sebebiyle branda baskılar, uzun süreler daha reklamcılık sektöründe kullanılacaktır.

Branda Baskı Çeşitleri

Sektörde iki şekilde de söylenen Branda baskı yani vinil baskı aslında aynı üründür. Branda malzemeyi çeşitlendiren esas konu Avrupa branda ve Çin brandadır.

  • Avrupa Branda; yapısı itibariyle gramaj olarak daha kalın bir malzemedir. Brandanın kalın olması fiyatın çin brandaya göre daha pahalı olmasına sebebiyet vermektedir. Ancak uzun süreli olarak kullanılacak ise dayanıklılık bakımından avrupa vinil kullanmak daha iyidir.
  • Çin Branda; gramaj olarak avrupa vinile göre daha incedir. Kısa süreli bir kullanım ya da uygun fiyat isteniliyorsa Çin vinil kullanmak mantıklı ve karlı olacaktır.

Baskı kalitesi bakımından iki branda çeşidinde de aynı sonuçlar alınmaktadır.

Yorumlar

Ekrem
Ekrem
09 Ağustos 2019, 23:59

Bilgi için Teşekkürler

Yorum Yap

WhatsApp